WNoPiB logo małe

Katalog zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Moje konto Wyszukiwanie zaawansowane Pomoc

Jak zostać czytelnikiem Biblioteki WNoPiB?

Do korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki upoważnia ważna legitymacja studencka. Pozostali czytelnicy mogą się zapisać w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, ul. Gagarina 13, gdzie otrzymają kartę biblioteczną. Wypożyczanie na zewnątrz możliwe jest tylko po przedłożeniu nowej legitymacji lub karty bibliotecznej. 

Adres e-mailowy Biblioteki Uniwersyteckiej (tu znajdziecie Państwo niezbędne informacje dotyczące zarówno zasad korzystania z bibliotek sieci UMK, godzin otwarcia, adresów, księgozbiorów, aktualności):

https://www.bu.umk.pl

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu bibliotecznym online:

https://www.bu.umk.pl/szkolenie-biblioteczne

Przewodnik dla Pracowników:

https://www.bu.umk.pl/pracownicy-umk

Przewodnik dla Studentów:

https://www.bu.umk.pl/studenci

Przewodnik dla Absolwentów:

https://www.bu.umk.pl/absolwenci

Przewodnik dla Uczniów ULO:

https://www.bu.umk.pl/uczniowie-ulo

Przewodnik dla Czytelników Niepełnosprawnych:

https://www.bu.umk.pl/niepelnosprawni

Przewodnik dla Osób spoza UMK:

https://www.bu.umk.pl/czytelnicy-spoza-umk

Kontakt z bibliotekarzem dziedzinowym BU UMK:

https://www.bu.umk.pl/polecane

 Jak szukać książki / czasopisma?

Zachęcamy do korzystania z katalogu online (na stronie startowej BU).

 różne indeksy dają możliwość odnalezienia książki nawet wtedy, gdy informacje o publikacji są niepełne. Wyszukany rekord bibliograficzny podaje dokładny opis książki oraz informacje o egzemplarzach we wszystkich bibliotekach sieci : w której bibliotece szukana publikacja się znaduje (lokalizacja), czy jest przeznaczona do wypożyczenia (kolekcja) oraz czy jest dostępna aktualnie (status).

Czasopisma wyszukuje się poprzez tytuł i uzyskuje się informacje o lokalizacji oraz zasobie (jakie roczniki i numery posiada biblioteka*).

* Nie wszystkie czasopisma bibliotekai WNoPiB znajdują się w katalogu online, dlatego zapraszamy do kontaktu z nami (e-mailowy, telefoniczny)

Co oznacza "status książki"?

Ważny jest tylko dla zbiorów tych bibliotek, które uruchomiły elektroniczną rejestrację wypożyczeń i zwrotów w systemie Horizon. Należy do nich Biblioteka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie: status: "dostępna" oznacza, że książkę można zamówić do wypożyczalni i odebrać w okresie wyznaczonym w Regulaminie udostępniania zbiorów UMK.
W innych bibliotekach / lokalizacjach odnajdujemy status "nieznany systemowi". Wówczas, podobnie jak w przypadku czasopism, zapraszamy, by skontaktować się z biblioteką, której księgozbiór nas interesuje.

Warto odwiedzić