Biblioteka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

rok założenia 1969

Biblioteka WNEiZ powstała w marcu 1969 roku. Podstawą zbiorów Biblioteki stał się księgozbiór przekazany przez byłą Katedrę Ekonomii Politycznej UMK - około 2000 woluminów. Zbiór ten systematycznie był uzupełniany przez zakupy i dary. W szczególności ostatnie lata przyniosły istotny wzrost księgozbioru.

Obecnie księgozbiór Biblioteki WNEiZ obejmuje prawie 65 tys. woluminów książek oraz ponad 8 tys. woluminów czasopism i jest sukcesywnie powiększany. Z ogólnego księgozbioru Biblioteki w wolnym dostępie w wypożyczalni znajduje się 28 tys. woluminów książek, a w czytelni ok.14 tys. woluminów książek, czasopisma krajowe bieżace i z lat poprzednich oraz czasopisma zagraniczne. Tylko czasopisma, których prenumerata wygasła, bądź przestały się ukazywać znalazły swoje miejsce w magazynie. Liczba odwiedzin w czytelni na 85 miejsc wynosi około 10,2 tys. rocznie.

Zasady korzystania ze zbiorów Biblioteki WNEiZ określa Regulamin Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej https://serwisy.umk.pl/dzorgan/z/Q3AuHB/36_Regulamin_udostepniania_zbiorow_BU.pdf oraz Uchwała nr 16 zmieniająca uchwałę Nr 36 Senatu UMK z dnia 26 marca 2013 r. Regulamin Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

Z Wypożyczalni Biblioteki może korzystać ok. 43,1 tys. czytelników całej sieci Bibliotek UMK. Prowadzona jest stała wystawa najnowszych publikacji Pracowników i Doktorantów Wydziału oraz organizowane są wystawy okolicznościowe.