NASBI

Zachęcamy do korzystania z pełnotekstowego dostępu online do książek elektronicznych, kursów wideo oraz audiobooków przede wszystkim Wydawnictwa Helion, a także Onepress, Oxford University Press, Sensus, Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Videopoint i innych z zakresu informatyki, ekonomii, biznesu, psychologii, HR, nauk społecznych, prawa, kultury i sztuki oraz historii.

Aby korzystać z usługi NASBI, trzeba założyć indywidualne konto. Po założeniu i aktywowaniu konta (na podany podczas rejestracji adres e-mail) zostanie przesłany odpowiedni link aktywacyjny, który należy otworzyć w przeglądarce stron WWW.

Przy pierwszym logowaniu z domu (po założeniu konta) pojawi się informacja o konieczności sparowania konta w NASBI z kontem uczelnianym, dzięki czemu po przejściu autoryzacji w Centralnym Punkcie Logowania, wejdziemy bezpośrednio na swoje indywidualne konto w NASBI.

UWAGA: jeżeli podczas rejestracji pojawi się żądanie kodu, proszę się wylogować i zalogować ponownie, ale przy użyciu poniżej przygotowanych wejść na platformę.

Korzystanie z NASBI
Wypożyczanie e-książek odbywa się z poziomu indywidualnego konta, na którym funkcjonuje „Moja półka” z nieograniczoną liczbą wypożyczeń oraz automatycznym zwrotem po wyczerpaniu limitu czasu, a także z możliwością zapisywania notatek oraz tworzenia podświetleń.

Aby wyszukać interesującą książkę można skorzystać z rozbudowanego drzewa kategorii, widocznego przy lewej krawędzi okna przeglądarki lub przez okno wyszukiwawcze. Po wykonaniu wyszukania, powyżej listy wyświetlanych pozycji, pojawi się filtr pozwalający na sortowanie wyników oraz przełączenie „pełnej oferty” na „wykupioną ofertę”, co ułatwia poruszanie się po zasobie, do którego został wykupiony dostęp. W pakiecie startowym znajduje się 38 książek elektronicznych oraz 2 kursy wideo.

Po wybraniu „pełnej oferty” przy pozycjach, do których dostęp nie został wykupiony, wyświetla się komunikat „Zamów w bibliotece”. Wystarczy kliknąć na ikonę koperty, aby zgłosić Bibliotece prośbę o zakup wybranej e-książki. Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Książki dostępne w NASBI są chronione autorską technologią zabezpieczania e-książek, co oznacza dopisanie do treści książki identyfikatora z danymi wypożyczającego. Wypożyczonych e-booków nie można drukować, ani kopiować ich fragmentów.

Link do Przewodnika użytkownika