Biblioteka - Wydział Chemii     

rok założenia Biblioteki - 1971       

 

Katalog zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

 

Moje konto Wyszukiwanie zaawansowane Pomoc

Otwarte od XII

Zasady i zakres działalności Biblioteki Uniwersyteckiej od 1 grudnia 2020r. na podstawie załącznika do Zarządzenia nr 259 Rektora UMK  z dnia 30 listopada br.

Zasady i zakres działalności Biblioteki Uniwersyteckiej oraz bibliotek sieci :

Zasady ogólne:

1)Od 1 grudnia 2020 r, uruchamia się w pełnym zakresie działanie wszystkich bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UMK.

2)Biblioteki obsługują użytkowników zgodnie z Regulaminem Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

3)Ze względów bezpieczeństwa, Czytelnicy wchodząc do bibliotek zobowiązani są podać obsłudze niezbędne dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego.

4)Na terenie bibliotek Czytelników obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

5)Przed wejściem do bibliotek należyodkazić ręce płynem dezynfekującym.

6)Czytelnicy zobowiązani są do stosowania się do doraźnych poleceń obsługi, szczególnie w kwestiach związanych z reżimem sanitarnym.

7)Ustala się indywidualnie dla każdej z bibliotek limit osób jednocześnie przebywających w przestrzeniach bibliotecznych.

Limit ten nie może przekroczyć 15 m2 na 1 czytelnika ( nie licząc bibliotekarza).

8)Czytelników przejawiających symptomy infekcji prosi się o niekorzystanie osobiście z bibliotek.W przypadku pilnego skorzystania ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej przez osoby, o których mowa w pkt. 8, Biblioteka Główna lub Biblioteka Medyczna dostarczą w miarę możliwości na podany adres e-mail wersje elektroniczną wskazanych publikacji (do 50 stron). Zamówienie należy przesłać na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Biblioteka Główna) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Biblioteka Medyczna). W przypadku studentów, doktorantów, pracowników i emerytowanych pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika usługa ta zostanie wykonana nieodpłatnie. Użytkowanie kopii cyfrowych może odbyć się wyłącznie w zakresie dozwolonego użytku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

10)Uruchomione od 1 grudnia usługi nie ograniczają dotychczasowych możliwości Czytelnika w zakresie korzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Uniwersyteckiej. Wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie znajdują się na stronie www.bu.umk.ploraz www.biblio.cm.umk.pl.

11)Książki zwrócone z zewnątrz do bibliotek poddane będą 72 godzinnej kwarantannie. Po upływie kwarantanny książki zostaną zdjęte z kont czytelników.”

Warto odwiedzić