Biblioteka - Wydział Chemii     

rok założenia Biblioteki - 1971       

 

Katalog zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Moje konto Wyszukiwanie zaawansowane

Zasady korzystania z bibliotek specjalistycznych od 1.06.2020 r.

"(...)2. Biblioteki międzywydziałowe, wydziałowe i instytutowe (zwane dalej bibliotekami specjalistycznymi) pozostają zamknięte do  odwołania. Korzystanie ze zbiorów tych bibliotek jest możliwe za pośrednictwem Biblioteki Głównej UMK na poniżej opisanych zasadach:

  • przywrócona zostaje możliwość zamawiania książek poprzez system komputerowy ze wszystkich bibliotek specjalistycznych, zarówno w celu wypożyczenia, jak i  do korzystania na miejscu.
  • książki zamówione w bibliotekach specjalistycznych dostarczane są do Biblioteki Głównej maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych. W przypadku wypożyczenia ich odbiór następuje w wypożyczalni Biblioteki Głównej, zaś w przypadku skorzystania na miejscu - w stacji obsługi Czytelni Głównej Biblioteki Głównej.
  • W przypadku dostępności tych samych egzemplarzy zarówno w Bibliotece Głównej, jak i w bibliotekach specjalistycznych w pierwszej kolejności będzie zamówienie na egzemplarz z Biblioteki Głównej.
  • Zwrotów książek wypożyczonych zarówno z Biblioteki Głównej, jak i z bibliotek specjalistycznych, dokonuje się w Bibliotece Głównej. Dodatkowo uruchamia się możliwość zwrotu książek poprzez wrzutnie zlokalizowane na terenie Biblioteki Wydziału Nauk Ekonomicznych  i Zarządzania oraz Biblioteki Collegium  Humanisticum. Biblioteki te nie realizują wypożyczeń.
  • Książki zwrócone do bibliotek  poddane będą 72 godzinnej kwarantannie. Po upływie kwarantanny książki będą zdejmowane z kont czytelników.  (...)"

Warto odwiedzić