Biblioteka - Wydział Chemii     

rok założenia Biblioteki - 1971       

 

Multiwyszukiwarka zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Pomoc wyszukiwania (otwiera się w nowym oknie)

Przeszukaj katalog onlineEBSCO szkolenie -online

Szkolenia EBSCO | Styczeń 2021

 
 

Szkolenia online w języku polskim - Styczeń 2021

Nowy Rok - nowe szkolenia. Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych sesjach online w języku polskim, które przygotowaliśmy na styczeń. Szczegóły najbliższych sesji przedstawiamy poniżejej, a

pełna lista szkoleń dostępna jest >> tu.

 

Zapraszamy także na webinaria w języku angielskim.

 

Otwarte od XII

Zasady i zakres działalności Biblioteki Uniwersyteckiej od 1 grudnia 2020r. na podstawie załącznika do Zarządzenia nr 259 Rektora UMK  z dnia 30 listopada br.

Zasady i zakres działalności Biblioteki Uniwersyteckiej oraz bibliotek sieci :

Zasady ogólne:

1)Od 1 grudnia 2020 r, uruchamia się w pełnym zakresie działanie wszystkich bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UMK.

2)Biblioteki obsługują użytkowników zgodnie z Regulaminem Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

3)Ze względów bezpieczeństwa, Czytelnicy wchodząc do bibliotek zobowiązani są podać obsłudze niezbędne dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego.

4)Na terenie bibliotek Czytelników obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

5)Przed wejściem do bibliotek należyodkazić ręce płynem dezynfekującym.

6)Czytelnicy zobowiązani są do stosowania się do doraźnych poleceń obsługi, szczególnie w kwestiach związanych z reżimem sanitarnym.

7)Ustala się indywidualnie dla każdej z bibliotek limit osób jednocześnie przebywających w przestrzeniach bibliotecznych.

Limit ten nie może przekroczyć 15 m2 na 1 czytelnika ( nie licząc bibliotekarza).

8)Czytelników przejawiających symptomy infekcji prosi się o niekorzystanie osobiście z bibliotek.W przypadku pilnego skorzystania ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej przez osoby, o których mowa w pkt. 8, Biblioteka Główna lub Biblioteka Medyczna dostarczą w miarę możliwości na podany adres e-mail wersje elektroniczną wskazanych publikacji (do 50 stron). Zamówienie należy przesłać na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Biblioteka Główna) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(Biblioteka Medyczna). W przypadku studentów, doktorantów, pracowników i emerytowanych pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika usługa ta zostanie wykonana nieodpłatnie. Użytkowanie kopii cyfrowych może odbyć się wyłącznie w zakresie dozwolonego użytku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

10)Uruchomione od 1 grudnia usługi nie ograniczają dotychczasowych możliwości Czytelnika w zakresie korzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Uniwersyteckiej. Wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie znajdują się na stronie www.bu.umk.ploraz www.biblio.cm.umk.pl.

11)Książki zwrócone z zewnątrz do bibliotek poddane będą 72 godzinnej kwarantannie. Po upływie kwarantanny książki zostaną zdjęte z kont czytelników.”

Ibuk Libra

IBUK Libra - platforma książek elektronicznych – w nowej odsłonie!

Szanowni Państwo

Zapraszamy do korzystania z platformy IBUK Libra. Z dniem 1 listopada zaczęła obowiązywać nowa umowa. Nastąpiły zmiany na liście dostępnych pozycji. Nadal istniej możliwość zgłaszania własnych propozycji zakupu poprzez „Zaproponuj zakup”. Minimalny czas realizacji to 2 dni robocze.

 

Open Access

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu zaprasza do udziału w wydarzeniach XI Tygodnia Otwartego Dostępu (Open Access Week), który w tym roku odbędzie się 19-25 października.

Open Access Week jest cyklicznym wydarzeniem, którego zadaniem jest propagowanie otwartości w nauce i edukacji. Hasłem tegorocznego Tygodnia Otwartego Dostępu jest "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu".

Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w zakładce Open Access Week można znaleźć przydatne informacje na temat książek elektronicznych Open Access w bazach oraz dostępach internetowych na UMK. To ponad 39 tysięcy tytułów książek elektronicznych OA zebranych w jednym punkcie dostępu. Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej dowiedzą się Państwo także o projekcie eBooks-On-Demand-Network Opening Publications for European Netizens. Inicjatywę realizowaną przez toruńską Bibliotekę Uniwersytecką promuje film pt. "EODOPEN - ucyfrawiamy na życzenie". W zakładce Open Access Week można znaleźć także zaproszenie do udziału w webinarium pt.: "Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science" przygotowanym przez zespół Akademii Web of Science oraz InCites.

Tydzień Otwartego Dostępu będzie okazją do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń polskiej edycji OAW. Program planowanych wydarzeń można znaleźć na portalu Uwolnij Naukę. Warto skorzystać także z webinariów przygotowanych przez zespół Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego na temat danych badawczych. Udział w powyższych webinariach wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

od 1 października 2020r.

Zasady funkcjonowania Biblioteki Uniwersyteckiej

od 1 października 2020 r.

Zasady ogólne:

 1. Od 1 października 2020 r, uruchamia się w pełnym zakresie działanie wszystkich bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UMK.

 2. Biblioteki obsługują wszystkich użytkowników zgodnie z Regulaminem Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

 3. Ze względów bezpieczeństwa, Czytelnicy wchodząc do bibliotek zobowiązani są podać obsłudze niezbędne dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego (podstawa prawna: p. 6.1 d ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE -ogólne rozporządzenie o ochronie danych: przetwarzanie jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą, lub innej osoby fizycznej).

 4. Na terenie bibliotek Czytelników obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Zdjęcie osłony możliwe jest w momencie zajęcia miejsca przy stoliku.

 5. Przed wejściem do bibliotek należy odkazić ręce płynem dezynfekującym.

 6. Czytelnicy zobowiązani są do stosowania się do doraźnych poleceń obsługi, szczególnie w kwestiach związanych z reżimem sanitarnym.

 7. Ustala się indywidualnie dla każdej z bibliotek limit osób jednocześnie przebywających w przestrzeniach bibliotecznych.                                                                                                              

 8. Biblioteka Wydziału Chemii - limit 15 osób.

 9. Czytelników przejawiających symptomy infekcji prosi się o niekorzystanie osobiście z bibliotek.

 10. Uruchomione od 1 października usługi nie ograniczają dotychczasowych możliwości Czytelnika w zakresie korzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Uniwersyteckiej. Wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie znajdują się na stronie www.bu.umk.pl oraz www.biblio.cm.umk.pl.

 11. Książki zwrócone z zewnątrz do bibliotek poddane będą 72 godzinnej kwarantannie. Po upływie kwarantanny książki zostaną zdjęte z kont czytelników.

 

Strona 1 z 5

Warto odwiedzić