Biblioteka - Wydział Chemii     

rok założenia Biblioteki - 1971       

 

Multiwyszukiwarka zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Pomoc wyszukiwania (otwiera się w nowym oknie)

Przeszukaj katalog onlineNowe godziny otwarcia Biblioteki Głównej

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w związku z decyzją Rządu RP o wprowadzeniu szczególnych ograniczeń w działalności szkół wyższych zlokalizowanych w tzw. strefach czerwonych od 19 października 2020 r. do odwołania Biblioteka Główna UMK będzie czynna w następujących godzinach:

poniedziałek – piątek:  10.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 15.00
niedziela: nieczynna

Jednocześnie informujemy, że do odwołania zwiększone zostają limity wypożyczeń książek do 30 dla studentów i do 50 dla doktorantów. Wstrzymane zostanie również pobieranie opłat za nieterminowy zwrot książek.

Open Access

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu zaprasza do udziału w wydarzeniach XI Tygodnia Otwartego Dostępu (Open Access Week), który w tym roku odbędzie się 19-25 października.

Open Access Week jest cyklicznym wydarzeniem, którego zadaniem jest propagowanie otwartości w nauce i edukacji. Hasłem tegorocznego Tygodnia Otwartego Dostępu jest "Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu".

Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w zakładce Open Access Week można znaleźć przydatne informacje na temat książek elektronicznych Open Access w bazach oraz dostępach internetowych na UMK. To ponad 39 tysięcy tytułów książek elektronicznych OA zebranych w jednym punkcie dostępu. Na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej dowiedzą się Państwo także o projekcie eBooks-On-Demand-Network Opening Publications for European Netizens. Inicjatywę realizowaną przez toruńską Bibliotekę Uniwersytecką promuje film pt. "EODOPEN - ucyfrawiamy na życzenie". W zakładce Open Access Week można znaleźć także zaproszenie do udziału w webinarium pt.: "Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science" przygotowanym przez zespół Akademii Web of Science oraz InCites.

Tydzień Otwartego Dostępu będzie okazją do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń polskiej edycji OAW. Program planowanych wydarzeń można znaleźć na portalu Uwolnij Naukę. Warto skorzystać także z webinariów przygotowanych przez zespół Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego na temat danych badawczych. Udział w powyższych webinariach wymaga wcześniejszej rejestracji.

 

od 1 października 2020r.

Zasady funkcjonowania Biblioteki Uniwersyteckiej

od 1 października 2020 r.

Zasady ogólne:

 1. Od 1 października 2020 r, uruchamia się w pełnym zakresie działanie wszystkich bibliotek systemu biblioteczno-informacyjnego UMK.

 2. Biblioteki obsługują wszystkich użytkowników zgodnie z Regulaminem Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

 3. Ze względów bezpieczeństwa, Czytelnicy wchodząc do bibliotek zobowiązani są podać obsłudze niezbędne dane kontaktowe: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego (podstawa prawna: p. 6.1 d ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE -ogólne rozporządzenie o ochronie danych: przetwarzanie jest niezbędne do ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą, lub innej osoby fizycznej).

 4. Na terenie bibliotek Czytelników obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Zdjęcie osłony możliwe jest w momencie zajęcia miejsca przy stoliku.

 5. Przed wejściem do bibliotek należy odkazić ręce płynem dezynfekującym.

 6. Czytelnicy zobowiązani są do stosowania się do doraźnych poleceń obsługi, szczególnie w kwestiach związanych z reżimem sanitarnym.

 7. Ustala się indywidualnie dla każdej z bibliotek limit osób jednocześnie przebywających w przestrzeniach bibliotecznych.                                                                                                              

 8. Biblioteka Wydziału Chemii - limit 15 osób.

 9. Czytelników przejawiających symptomy infekcji prosi się o niekorzystanie osobiście z bibliotek.

 10. Uruchomione od 1 października usługi nie ograniczają dotychczasowych możliwości Czytelnika w zakresie korzystania z zasobów cyfrowych Biblioteki Uniwersyteckiej. Wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie znajdują się na stronie www.bu.umk.pl oraz www.biblio.cm.umk.pl.

 11. Książki zwrócone z zewnątrz do bibliotek poddane będą 72 godzinnej kwarantannie. Po upływie kwarantanny książki zostaną zdjęte z kont czytelników.

 

szkolenia we wrześniu

Szanowni Państwo

Polecamy i zapraszamy na wrześniowe szkolenia online Web of Science: https://clarivate.com/webofsciencegroup/training/?training-class-language=polish

Baza Allgemeines Künstlerlexikon - Internationale Künstlerdatenbank wydawnictwa DeGruyter

*********

Biblioteka Głowna UMK zaprasza do korzystania z dostępu testowego do Allgemeines Künstlerlexikon - Internationale Künstlerdatenbank wydawnictwa DeGruyter.

Baza zawiera krótkie informacje biograficzne oraz bibliograficzne dotyczące artystów.

W ramach testu zostało otwartych ponad milion biogramów z możliwością kopiowania, ściągnięcia całego biogramu w formacie PDF, drukowania oraz cytowania.

Więcej informacji na stronie Bazy testowe. Test potrwa do 30 września 2020.

Strona 1 z 4

Warto odwiedzić