Biblioteka Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie

rok założenia 2009

Multiwyszukiwarka zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Pomoc wyszukiwania  (otwiera się w nowym oknie)

Przeszukaj katalog online 

 

Jak zostać czytelnikiem Biblioteki WPiSM?

Do korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki upoważnia nowa legitymacja studencka. Inni czytelnicy mogą się zapisać w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, ul. Gagarina 13, gdzie otrzymają kartę biblioteczną z kodem kreskowym. Wypożyczanie na zewnątrz możliwe jest tylko po przedłożeniu nowej legitymacji lub karty bibliotecznej. Korzystanie z Czytelni wymaga posiadania dokumentu tożsamości.

 

 Jak szukać książki / czasopisma?

Poszukiwania należy zaczynać od katalogu komputerowego: różne indeksy dają możliwość odnalezienia książki nawet wtedy, gdy informacje o dziele są niepełne. Wyszukany rekord bibliograficzny podaje dokładny opis książki oraz informacje o egzemplarzach we wszystkich bibliotekach sieci : która biblioteka ma książkę (lokalizacja), czy jest przeznaczona do wypożyczenia (kolekcja) oraz czy jest dostępna aktualnie (status). Czasopisma wyszukuje się poprzez tytuł i uzyskuje się informacje o lokalizacji oraz zasobie (jakie roczniki i numery posiada biblioteka).

 

Co oznacza status książki?

Ważny jest tylko dla zbiorów tych bibliotek, które uruchomiły elektroniczną rejestrację wypożyczeń i zwrotów w systemie Horizon. Należy do nich Biblioteka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych : status ?dostępna? oznacza, że książkę można zamówić do wypożyczalni i odebrać w ciągu 2 dni.
W innych bibliotekach / lokalizacjach odnajdujemy status ?nieznany systemowi? i może się zdarzyć, że książka będzie wypożyczona, czego niestety dowiemy się dopiero na miejscu w bibliotece.

Warto odwiedzić