Biblioteka Humanistyczna

rok założenia 2012

Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu naukowym

Zapraszamy w 25 maja (piątek) na godzinę 11:00 do Biblioteki Humanistycznej na otwarte seminarium naukowe pt.

"Kwestia żydowska w czasie II wojny światowej w perspektywie historycznej, filologicznej i kulturoznawczej".

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Historii i Archiwistyki, Studenckie Koło Naukowe Historyków im. Karola Górskiego oraz Klub Literacki Romanistów UMK "Polifraza".

Prelegentami podczas seminarium będą:

- dr Krzysztof Trojanowski z Zakładu Literatur Romańskich - pokaz filmu propagandowego z okresu II wojny światowej wraz z komentarzem
- mgr Kinga Czechowska z Zakładu Historii XX wieku - wprowadzenie do tematyki Holocaustu.

Po prelekcjach przewidziana jest dyskusja mająca na celu znalezienie różnic i podobieństw w perspektywach badawczych różnych dyscyplin.