Biblioteka Collegium Humanisticum

rok założenia 2012

Godziny otwarcia Biblioteki od 4.XII 2020 r.

Od 4. grudnia br.  Biblioteka Collegium Humanisticum czynna wg poniższego harmonogramu:

poniedziałek 9.00 - 15.00

wtorek 12.00 - 19.00

środa 9.00 - 15.00

czwartek 12.00 - 19.00

piątek 9.00 -  15.00.

W soboty i niedziele nieczynne.

W dniach 24. - 31. grudnia Biblioteka Collegium Humanisticum będzie nieczynna.

3. grudnia br. Biblioteka czynna do godz. 15:00

W dniu 3. grudnia (czwartek) Biblioteka Collegium Humanisticusm

będzie czynna w godz.: 9:00 - 15:00.

Od 9. listopada 2020 r. Biblioteka umożliwia jedynie odbiór zamówionych książek

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r, (Dz.U. z 6 listopada 2020, poz. 1972) Biblioteka Collegium Humanisticum jest nieczynna do odwołania

Umżliwiamy jedynie naszym studentom, doktorantom i pracownikom odbiór książek zamówionych on-line.

Książki  zamówione za pośrednictwem systemu bibliotecznego można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00. Odbioru zamówionych publikacji prosimy dokonywać samodzielnie, bez kontaktu z bibliotekarzem. Książki czekają na Państwa w wejściu do biblioteki.

Terminy zwrotów wypożyczonych książek zostają przedłużone do końca listopada br., nie przyjmujemy zwrotów.

Peter Lang - kolekcja humanistyczna ponad 11 tysięcy e-książek

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Wydziału Nauk Historycznych oraz Wydziału Humanistycznego został zakupiony roczny dostęp (01.01.2020-31.12.2020) do kolekcji humanistycznej ponad 11 tysięcy książek elektronicznych renomowanego wydawnictwa Peter Lang.

Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z zakupionego zasobu, a także wejścia z terenu UMK oraz z domu zostały przygotowane na podstronie Czytelni online Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu:

Wakacje z NASBI oraz IBUK Librą

Zapraszamy do korzystania z pełnotekstowych dostępów do książek elektronicznych znajdujących się na platformach NASBI oraz IBUK Libra również podczas wakacji:

• NASBI poza książkami elektronicznymi oferuje także dostęp online do kursów wideo oraz audiobooków z zakresu informatyki, ekonomii, biznesu, psychologii, HR, nauk społecznych, prawa, kultury i sztuki oraz historii.
  • IBUK Libra to wielodziedzinowa platforma książek elektronicznych.

Na platformach NASBI oraz IBUK Libra istnieje możliwość zgłaszania swoich propozycji zakupu poprzez ikonki „Zaproponuj zakup” lub „Zgłoś bibliotece”.

Czekamy na Państwa propozycje!

Więcej artykułów…

1. Sesja z NASBI i IBUK Libra