Biblioteka Collegium Maius

rok założenia 2012

Multiwyszukiwarka zasobów tradycyjnych oraz cyfrowych

Pomoc wyszukiwania  (otwiera się w nowym oknie)

Przeszukaj katalog onlineWiedza on-line bezpłatny dostęp do elektronicznych wydań

 

Ogólnopolski projekt „Bankowość * Finanse * Samorząd – Wiedza on-line”, zorganizowany został przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Związek Banków Polskich.

UWAGA!!

Studenci, nauczyciele akademiccy i pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dzięki udziałowi w programie Związku Banków Polskich pt. "Wiedza on-line", otrzymują bezpłatny dostęp do archiwalnych i bieżących wydań pism:

  • "Miesięcznik Finansowy BANK",
  • "Nowoczesny Bank Spółdzielczy",
  • "Kurier Finansowy",
  • "Finansowanie Nieruchomości",
  • "Europejski Doradca Samorządowy".

 

W pismach wypowiadają się specjaliści, przedstawiciele biznesu, nauki i polityki gospodarczej. Pracę z tekstem ułatwia możliwość wyszukiwania, zaznaczania, robienia notatek oraz drukowania wybranych fragmentów.

Aby skorzystać z Programu wystarczy zrejestrować się na stronie www.aleBank.pl i otrzymać dostęp do:

Studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz nauczyciele akademiccy tych uczelni, które już włączyły się do Programu mogą dokonać bezpłatnej rejestracji, korzystając z odpowiedniego linku "zarejestruj się".

Prosimy pamiętać o wybraniu odpowiedniego typu konta na stronie rejestracji: "Student", "Nauczyciel akademicki" lub "Słuchacz studiów podyplomowych"

Zapraszamy do korzystania z multiwyszukiwarki Summon!

Szanowni Czytelnicy,

zapraszamy do korzystania z multiwyszukiwarki Summon!

Summon umożliwia szybkie przeszukiwanie i docieranie do potrzebnych zasobów bibliotecznych, zarówno elektronicznych jak i drukowanych. Summon poprzez jedno okienko wyszukiwania umożliwia jednoczesne przeszukiwanie katalogu bibliotecznego, biblioteki cyfrowej, repozytorium, zasobów licencjonowanych (książek i czasopism elektronicznych) dostępnych w czytelni online jak również zasobów umieszczonych w sieci na zasadach wolnego dostępu. Rezultaty przedstawiane są w postaci jednej listy, którą zawsze rozpoczynają odesłania do publikacji w katalogu bibliotecznym.

Summon w BU UMK

Zaletą Summona jest szereg funkcji pozwalających z góry ograniczyć listę rezultatów do najbardziej odpowiadających oczekiwaniom czytelnika, np. poprzez wykluczenie konkretnych typów publikacji, wskazanie przedziału czasowego publikacji czy preferowanego języka dokumentu. Wpisując interesujące zagadnienie w okienku wyszukiwawczym, czytelnik może mieć gwarancję iż lista rezultatów obejmuje wszystkie dostępne w danej chwili zasoby, oferowane przez Bibliotekę

checkZapraszamy do korzystania! Dostęp: http://umkpl.summon.serialssolutions.com/

Szkolenie biblioteczne 2013 / 2014


promocja szkolenie bib 2013 2014 maly

Szkolenie biblioteczne Biblioteki Głównej

Szkolenie Biblioteczne 2012/2013

REWERS

 

W menu strony udostępniliśmy dla Państwa formularz pdf zawierajacy rewesy naszej Biblioteki.

Można go wydrukować i przynieść do Biblioteki już wypełnione zamówienie na książki, które są na miejscu lub w czytelni. 

E-publikacje

Polecamy Państwa uwadze Przewodnik po otwartych książkach, gdzie gromadzone są prace naukowe z różnych dziedzin.

Przypominamy, że mają Państwo możliwość korzystania z e-podręczników z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, dostępnych w sieci UMK: Ibuk.pl, Zasób Cyfrowy UMK, gdzie znajdą Państwo takie publikacje, jak Młoda Polska, A. Hutnikiewicza.


Można skorzystać z bazy Safari na urządzenia mobilne. Filmik do obejrzenia na kanale YouTube BGUMK

Biblioteki cyfrowe dla Słowian i teksty on-line dla Klasyków

W zakładce Polecane linki znajdują się odnośniki do bibliotek cyfrowych i tekstów on-line dla studentów filologii słowiańskiej i filologii klasycznej.

Miłej lektury i udanych przeszukiwań bibliotek cyfrowych.

Warto odwiedzić

Dokumenty do pobrania