Biblioteka Collegium Maius Wydziału Filologicznego

rok założenia 2012

Godziny otwarcia w okresie świątecznym

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI

W OKRESIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

21 grudnia (czwartek) – 10.00–14.00

22 grudnia 2017–2 stycznia 2018 – ZAMKNIĘTE

WSZYSTKIM CZYTELNIKOM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT

I DOBREGO NOWEGO ROKU

Wiedza on-line bezpłatny dostęp do elektronicznych wydań

Ogólnopolski projekt „Bankowość * Finanse * Samorząd – Wiedza on-line”, zorganizowany został przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Związek Banków Polskich.

UWAGA!!

Studenci, nauczyciele akademiccy i pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dzięki udziałowi w programie Związku Banków Polskich pt. "Wiedza on-line", otrzymują bezpłatny dostęp do archiwalnych i bieżących wydań pism:

• "Miesięcznik Finansowy BANK",
  • "Nowoczesny Bank Spółdzielczy",
  • "Kurier Finansowy",
  • "Finansowanie Nieruchomości",
  • "Europejski Doradca Samorządowy".

W pismach wypowiadają się specjaliści, przedstawiciele biznesu, nauki i polityki gospodarczej. Pracę z tekstem ułatwia możliwość wyszukiwania, zaznaczania, robienia notatek oraz drukowania wybranych fragmentów.

Aby skorzystać z Programu wystarczy zrejestrować się na stronie www.aleBank.pl i otrzymać dostęp do:

Studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz nauczyciele akademiccy tych uczelni, które już włączyły się do Programu mogą dokonać bezpłatnej rejestracji, korzystając z odpowiedniego linku "zarejestruj się".

Prosimy pamiętać o wybraniu odpowiedniego typu konta na stronie rejestracji: "Student", "Nauczyciel akademicki" lub "Słuchacz studiów podyplomowych"

Szkolenie biblioteczne 2013 / 2014

promocja szkolenie bib 2013 2014 maly

Szkolenie biblioteczne Biblioteki Głównej

Szkolenie Biblioteczne 2012/2013

REWERS

W menu strony udostępniliśmy dla Państwa formularz pdf zawierajacy rewesy naszej Biblioteki.

Można go wydrukować i przynieść do Biblioteki już wypełnione zamówienie na książki, które są na miejscu lub w czytelni.

E-publikacje

Polecamy Państwa uwadze Przewodnik po otwartych książkach, gdzie gromadzone są prace naukowe z różnych dziedzin.

Przypominamy, że mają Państwo możliwość korzystania z e-podręczników z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa, dostępnych w sieci UMK: Ibuk.pl, Zasób Cyfrowy UMK, gdzie znajdą Państwo takie publikacje, jak Młoda Polska, A. Hutnikiewicza.

Można skorzystać z bazy Safari na urządzenia mobilne. Filmik do obejrzenia na kanale YouTube BGUMK

Biblioteki cyfrowe dla Słowian i teksty on-line dla Klasyków

W zakładce Polecane linki znajdują się odnośniki do bibliotek cyfrowych i tekstów on-line dla studentów filologii słowiańskiej i filologii klasycznej.

Miłej lektury i udanych przeszukiwań bibliotek cyfrowych.